Farma Nutrilite - Semínka úspěchu

Globální síť udržitelných farem zajišťuje úrodu pro vzkvétající značku.

Věděli jste, že NUTRILITETM je jediná globální značka vitaminů a doplňků stravy, která pěstuje, sklízí a zpracovává rostliny na vlastních certifikovaných a udržitelných farmách?* Založení těchto farem, jejich pečlivý výzkum a přísné zemědělské postupy sahají až do 50. let minulého století.

Udržitelné zemědělství

Díky udržitelným aktivitám se o sebe příroda na farmách stará sama. Toxické insekticidy a pesticidy jsou zakázané. K likvidaci škůdců (například mšic) používáme přirozené predátory, jako jsou berušky. Nevítané hlodavce chytají místní sokoli.

Skvělá pověst, vysoká kvalita a respekt k přírodě bezesporu přispěly k úspěchu značky NUTRILITE a doplňku stravy NUTRILITE DOUBLE XTM, který nyní slaví 70. výročí.

Nut_DoubleX_70

Historie Farem NUTRILITE

50.–70. léta – první farmy s třešněmi acerola byly založeny na Havaji v 50. letech, na konci 70. let ale byly přesunuty do Portorika. NUTRILITE zakoupila farmu Lakeview v Kalifornii, která byla až do roku 2013 klenotem jejích zemědělských operací.

80.–90. léta – doplněk stravy NUTRILITE DOUBLE X, na který sází i marketing společnosti Amway Corporation, tvořil v roce 1984 polovinu prodeje veškerých doplňků stravy NUTRILITE.
Začali jsme plánovat působení na mezinárodní úrovni. Na základě rostoucí obliby tohoto doplňku jsme začali značně rozšiřovat zemědělský provoz, abychom pro něj mohli dodávat rostlinné koncentráty včetně třešní acerola, vojtěšky, potočnice lékařské a petržele. V roce 1998 jsme zakoupili půdu v Brazílii, kde pěstujeme rovněž třešně acerola a další tropické ovoce.

Rok 2000 a dál – mnohé z hlavních povinností farmy Lakeview (např. pěstování vysokých výnosů vojtěšky a dalších důležitých plodin) byly přesunuty na farmu Trout Lake ve státě Washington. Dnes se jedná o největší certifikovanou udržitelnou bylinkovou farmu v USA a pěstuje se zde na 70 druhů rostlin. Farmě v Brazílii se dařilo skvěle a stala se jednou z největších farem na třešně acerola na světě.

Carlův odkaz

Všechny farmy NUTRILITE v Mexiku, Brazílii a USA mají nyní certifikaci udržitelnosti. NutriCert™ je exkluzivní zemědělský certifikační program, který zajišťuje, aby všechny naše partnerské farmy dodržovaly stejně přísné postupy. Pomáhá jim tak dodržovat vysoké standardy kvality a udržitelnosti. Takový je odkaz zakladatele značky NUTRILITE, Carla F. Rehnborga, a standardů, které ustanovil před sedmdesáti lety. Farmy NUTRILITE a více než 90 udržitelných farem NutriCert po celém světě (na každém kontinentě s výjimkou Antarktidy) tvoří rozsáhlou globální síť a jsou zdrojem plodin pro doplňky stravy NUTRILITE.

To nejlepší z přírody

Všechny fáze jednotlivých procesů, od semínka přes sklizeň až po doplněk stravy, jsou přísně kontrolovány. Jen tak lze totiž zajistit tu nejvyšší kvalitu doplňků stravy NUTRILITE.

acerola

 

Malé ale účinné 

Doplňky stravy NUTRILITE obsahují všech 70 známých druhů třešně acerola, z nichž všechny sami pěstujeme. Jediná drobná třešnička acerola obsahuje stejné množství vitaminu C jako čtyři pomeranče!