FAQ NUTRILITE™ DOUBLE X™

Co to jsou fytonutrienty a proč jsou důležité?

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje jíst minimálně pět porcí ovoce a zeleniny denně. Pravdou je, že 75 % lidí na celém světě tento doporučený denní příjem potravy nesplňuje.3 Dále je důležitá pestrá a vyvážená strava. Nejlepší je tedy jíst ovoce a zeleninu ze všech pěti barevných skupin, neboť rostliny neobsahují pouze vitaminy a minerální látky, ale také fytonutrienty.

Fytonutrienty – říká se jim také fytochemické látky – jsou organické sloučeniny, které se nacházejí v rostlinách. Slovo „fyto“ pochází z řečtiny a znamená „rostlina“. Bohatým zdrojem fytonutrientů je ovoce, zelenina, obilí, luštěniny, ořechy a čaje.

3Zdroj: „Global assessment of select phytonutrient intakes by level of fruit and vegetable consumption“; Mary M. Murphy, Leila M. Barraj a Judith H. Spungen; British Journal of Nutrition (2014), 112, 1004-1018.

 

Jaký je rozdíl mezi NUTRILITE DOUBLE X, NUTRILITE Daily a NUTRILITE Chewable Multivitamins?

Zatímco NUTRILITE Daily je skvělý při zahájení multivitaminové/multiminerální suplementace, NUTRILITE DOUBLE X je podle našeho názoru zlatý standard. DOUBLE X nabízí komplexnější vitaminový a minerální profil než NUTRILITE Daily a mnohem širší spektrum rostlinných látek a fytonutrientů.

NUTRILITE Chewable Multivitamin byl navržen, aby dětem i dospělým poskytoval základní podporu po celý rok.

 

Čím se NUTRILITE DOUBLE X liší od konkurenčních přípravků?

Jedním se zásadních rozdílů mezi doplňkem stravy NUTRILITE DOUBLE X a konkurenčními přípravky je použití širokého spektra rostlinných složek, které jsou zdrojem fytonutrientů. NUTRILITE DOUBLE X má ve složení exkluzivní kombinaci fytonutrientů.

NUTRILITE DOUBLE X nejenže poskytuje vyváženou kombinaci 12 esenciálních vitaminů a 10 esenciálních minerálních látek, ale je také obohacen o PhytoBlend™, což je speciální kombinace 22 rostlin a fytonutrientů z ovoce, zeleniny a bylin, kterých se Vám mnohdy v každodenní stravě nedostává. Tímto způsobem NUTRILITE DOUBLE X pomáhá napravit případné nedostatky v příjmu fytonutrientů, neboť poskytuje rostlinné látky ze všech pěti barevných skupin fytospektra, přičemž každá barva je zdrojem cenných živin.

 

Kdo může mít z tohoto výrobku prospěch?

Z užívání tohoto výrobku mohou těžit dospělí, kteří se o sebe starají, cení si aktivního a dynamického životního stylu a chápou přínosy užívání doplňků stravy pro udržení celkové fyzické i psychické kondice (viz „Čím by Vás mohl zaujmout“).

  • Lidé, kteří každý den nejedí 5 porcí ovoce a zeleniny, jak doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO)
  • Lidé, kteří pociťují nedostatek duševní nebo fyzické zdatnosti
  • Lidé, kteří procházejí obdobím plným stresu
  • Lidé, kteří chtějí svému organismu pomoci vyrovnat se se změnami ročních období
  • Lidé, kteří hodně sportují, což vyžaduje vyšší nutriční podporu*
  • Lidé na dietě bez dostatečného příjmu esenciálních vitaminů a minerálů

*Amway nepřidává do výrobků Nutrilite žádné látky, které jsou v současnosti zakázány Světovou antidopingovou agenturou (WADA). Naše výrobky jsou bezpečné, pokud se používají podle pokynů na etiketě. Nejsme schopni určit, jakým způsobem může užívání našich výrobků ovlivnit výsledky lékařských testů, sportovcům tudíž doporučujeme, aby osobní výživové programy konzultovali se svým lékařem.

 

Obsahuje NUTRILITE DOUBLE X lepek nebo laktózu?

NUTRILITE DOUBLE X neobsahuje laktózu. Výrobek byl dále testován na přítomnost lepku, přičemž zjištěné množství nepřesáhlo 20 ppm. Tím pádem vyhovuje definici EU pro „bezlepkové“ produkty.

 

Obsahuje tento výrobek fruktózu, umělé příchuti, barviva, sladidla nebo konzervační látky?

Ne, neobsahuje fruktózu, umělá sladidla, umělé příchuti, umělá barviva ani konzervační látky.

 

Je tento výrobek vhodný pro vegetariány a vegany?

NUTRILITE DOUBLE X spadá pod definici „vegetariánský“ Evropské vegetariánské unie. Ovšem vzhledem k tomu, že jednou ze složek je lanolin z ovčí vlny, nepovažujeme jej za veganský.

Zpět na produkt NUTRILITE DOUBLE X 

Zpět na náhradní náplň