Nejdůležitější roli hraje správná výživa - DOUBLE X

Lidský organismus je ekosystém, který se neustále snaží udržet vnitřní rovnováhu, aby fungoval optimálním způsobem.

Nejdůležitější roli hraje správná výživa. Vyvážená a pestrá strava je klíčová jak pro Vaše psychické, tak pro Vaše tělesné blaho v současnosti a dále pro Váš celkový zdravotní stav v dalších letech.

zdrava vyziva

5 barev za den je optimum

Rozmanitost stravy znamená více než pouhé přidání jedné složky.
Je důležité konzumovat ovoce a zeleninu ze všech pěti skupin barev, neboť rostliny neobsahují jen rozmanité vitaminy a minerální látky, ale také druhotné rostlinné sloučeniny zvané fytonutrienty.

Fytonutrienty („fyto“ z řeckého výrazu „rostlina“ a „nutrienty“ = látky umožňující život) jsou živiny rostlinného původu, které se nacházejí v ovoci a zelenině. Dávají rostlinám barvu a chrání je. Fytonutrienty jsou považovány za prospěšné pro lidské zdraví.

Někdy může být náročné doplňovat chybějící živiny pouze stravou.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO)

potřebujeme jíst minimálně pět porcí ovoce a zeleniny denně. 3 ze 4 dospělých lidí na světě však tento doporučený denní příjem živin nesplňuje. Právě proto je důležité zvolit si správné řešení a zajistit si přísun všech nezbytných živin k napravení případných nedostatků ve výživě.

barvy

Objevte řešení v podobě doplňku stravy špičkové kvality: NUTRILITETM DOUBLE XTM

NUTRILITETM DOUBLE XTM je určen k tomu, aby Vám pomohl:

 • Napravit případné nedostatky v příjmu živin a fytonutrientů
 • Získat zpět vnitřní rovnováhu
 • Obohatit přirozený potenciál
 • Výrazně podpořit fungování Vašeho organismu na základě vědeckých poznatků – včetně kognitivních funkcí, imunitního systému a energetického metabolismu

double

*na obrázku je zobrazeno více tablet, než obsahuje jedno balení

Proč je NUTRILITETM DOUBLE XTM tak přínosný?

Vyvážená kombinace 12 esenciálních vitaminů, 10 esenciálních minerálů22 rostlinných složek dodávající široké a cenné spektrum fytonutrientů.

 • Obohacen o PhytoBlendTM  – jedinečný komplex z ovoce, zeleniny a bylin, které není vždy snadné zařadit do každodenního jídelníčku.
 • Rostlinné složky a fytonutrienty ze všech 5 barevných - zelené, bílé, žluté, červené a fialové. Každá barva poskytuje cenné živiny.
 • Bez umělých sladidel, barviv, aromat a konzervačních látek.

phytoblend

zlozenie

Všechny rostlinné složky pocházejí z udržitelných farem

Na našich vlastních farmách NutriliteTM již přes 80 let používáme metody udržitelného hospodaření.

Všechny naše rostlinné složky pocházejí z udržitelných farem NutriliteTM nebo NutriCertTM a splňují kvalitativní normy, které jsou v souladu s hodnotami značky NUTRILITETM.

Na těchto farmách:

 •   zakazujeme používání toxických chemikálií a pesticidů
 •   používá přirozené metody pro regulaci škodlivých plevelů, hmyzu a dravců.
 •   používáme metody udržitelného hospodaření, které zahrnují střídání plodin, pěstování krycích plodin a kompostování, což umožňuje návrat živin zpět do půdy
 •   zajišťujeme dohledatelnost plodin během sklizně i po ní

 

Stojí to za to!

Udržitelné zemědělství je samozřejmě mnohem dražší než tradiční zemědělství, ale stojí to za to.
Má se za to, že udržitelné zemědělství přináší silnější, dynamičtější rostliny s vyšší výživovou hodnotou. Je to dobré pro náš výrobek, pro planetu Zemi i pro lidi, kteří pro nás pracují.

Spojení přírody a vědy v dokonalé harmonii

Už více než 80 let značka NUTRILITETM těží maximum z vědy i přírody, aby Vám pomohla dosáhnout Vašeho optimálního já. Abychom zajistili tu nejvyšší kvalitu výrobků, máme pod kontrolou celý proces od semínka až po doplněk stravy.

Zasloužíte si vysoce kvalitní výrobky, kterým můžete důvěřovat

Pečlivě kontrolovaný proces – od semínka až po doplněk stravy

OSIVA

Vše začíná speciálně zvolenými osivy, která vyséváme do správné půdy a do vhodné hloubky.

UDRŽITELNÉ ZEMĚDĚLSTVÍ

Používáme metody udržitelného hospodaření, o nichž se má za to, že přinášejí silnější, dynamičtější rostliny s vyšší výživovou hodnotou.

SKLIZEŇ

Rostliny sklízíme a zpracováváme ve vrcholné formě, přičemž používáme tu část rostliny, která má z hlediska fytonutrientů nejlepší profil.

VÝROBA

Naši vědečtí pracovníci neustále hledají nové způsoby zkvalitnění našich přírodních surovin kombinováním esenciálních vitaminů a minerálních látek s fytonutrienty v doplňcích stravy.

DOPLNĚK

Z důvodu bezpečnosti výrobků pro spotřebitele provádíme rozsáhlé testování. Než se k Vám DOUBLE X dostane, provedeme na každou výrobní jednotku 2 000 testů – počínaje rostlinným materiálem.

podpora organismu

DOUBLE XTM obsahuje základní živiny, které podporují optimální zdraví.

MOZEK: Jod, železo a zinek podporují správné kognitivní funkce. Biotin, kyselina listová, hořčík, niacin, thiamin, vitamin B12, vitamin B6 a vitamin C přispívají k dobrému duševnímu zdraví.

NERVOVÁ SOUSTAVA: Měď, biotin, jod, niacin, riboflavin, thiamin, vitamin B12, vitamin B6, vitamin C a hořčík podporují správné fungování nervové soustavy.

IMUNITNÍ SYSTÉM: Měď, kyselina listová, vitamin A, selen, vitamin B12, vitamin B6, vitamin D, vitamin C a zinek přispívají ke správnému fungování imunitního systému.

ENERGETICKÝ METABOLISMUS: Biotin, vápník, měď, jod, železo, hořčík, mangan, niacin, kyselina pantotenová, fosfor, riboflavin, thiamin, vitamin B12, vitamin B6 a vitamin C přispívají ke správnému způsobu uvolňování energie.

SRDCE: Kyselina listová, vitamin B12 a vitamin B6 podporují správný metabolismus homocysteinu a thiamin přispívá ke správnému fungování srdce.

KOSTI: Vápník, hořčík, fosfor, mangan, vitamin C a vitamin D jsou nezbytné k udržování dobrého stavu kostí. SVALY: Vápník, hořčík a vitamin D přispívají ke správnému fungování svalstva.

LÉČBA ZÁNĚTLIVÝCH REAKCÍ: Kurkumin pomáhá léčit zánětlivé reakce.

TRÁVICÍ ÚSTROJÍ A JÁTRA: Vápník podporuje správné fungování trávicích enzymů. Rozmarýn a kurkumin napomáhají správné funkci jater.

BUNĚČNÉ ZDRAVÍ: Vápník sehrává svoji roli v procesu buněčného dělení a buněčné specializace. Kyselina listová, železo, hořčík, vitamin B12, vitamin D a zinek se podílejí na procesu dělení buněk. Vitamin A je důležitý pro proces buněčné specializace.

OXIDAČNÍ STRES: Měď, mangan, riboflavin, selen, vitamin C, vitamin E a zinek přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem.

ZRAK: Vitamin A, riboflavin a zinek podporují udržení zdravého zraku.

POKOŽKA: Biotin, jod, niacin, riboflavin, vitamin A a zinek přispívají k udržení zdravého stavu pleti. Vitamin C podporuje správnou tvorbu kolagenu, který je důležitý pro správné fungování pokožky.

VLASY A NEHTY: Biotin, zinek a selen podporují růst zdravých vlasů. Měď napomáhá správné pigmentaci vlasů. Selen a zinek přispívají k udržení normálního stavu nehtů.

HORMONY: Vitamin B6 podporuje regulaci činnosti hormonů a kyselina pantotenová přispívá k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů, vitaminu D a některých neurotransmiterů. Dále má hlavní význam pestrá a vyvážená strava a zdravý životní styl.

dávky

Jaké druhotné rostlinné sloučeniny jsou obsaženy v NUTRILITETM DOUBLE XTM?

Existují dvě hlavní kategorie fytonutrientů: karotenoidy a polyfenoly.
NUTRILITETM DOUBLE XTM obsahuje obě kategorie, konkrétně tyto fytonutrienty:

Karotenoidy:

 • Lutein – fytonutrient, který nejenže chrání rostliny, ale můžeme jej najít i v lidské sítnici a oční čočce.
  Tento fytonutrient patří do žlutého barevného spektra.
 • Lykopen – hlavní člen rodiny karotenoidů. Lykopen je karotenoid, který se nachází v lidské krvi a patří do
  červeného barevného spektra.

 
Polyfenoly:

 • Antokyan řadíme do skupiny flavonoidů, patří do fialového barevného spektra.
 • Kvercetin, hlavní flavonol nacházející se v ovoci a zelenině. Tento fytonutrient patří do bílého barevného spektra.
 • Kurkuminoidy patří mezi fenolkyseliny. Kurkumin, barevná látka obsažená v kurkumě, pomáhá léčit zánětlivé reakce a podporuje správnou funkci jater. Tento fytonutrient patří do žlutého barevného spektra.
 • Kyselina rozmarýnová, fytonutrient obsažený v rozmarýnu, podporuje správnou funkci jater. Řadíme ji mezi fenolkyseliny a patří do zeleného barevného spektra.