Seznamte se s farmářem značky Nutrilite

Joaquim Duran, manažer farmy NUTRILITE Ubajara v Brazílii, vysvětluje, jak důležitá jsou semínka a udržitelné zemědělství a co musí dělat s Vašimi doplňky stravy NUTRILITETM.

Když nad rozsáhlými poli farmy Ubajara vychází slunce, skrze oblaka prosvítá růžovooranžové světlo. Joaquim Duran se prochází sadem, nadechuje se ranního vzduchu a prohlíží si krásu kolem sebe. V tuto ranní dobu je osamělou tečkou na 3 000 akrech půdy, které tvoří farmu Ubajara v Brazílii. Farma se nachází 15° jižně od rovníku v zemi, která je známá svým svěžím tropickým podnebím a půdou bohatou na živiny. Je tak dokonalým místem pro pěstování třešní acerola, kterých tu je asi 138 000, a dále také pro pěstování potočnice lékařské, dvojzubce chlupatého a neshodice.

Vy a já možná o semínkách nepřemýšlíme moc často, ale Joaquim to dělá každý den. Je to téma blízké jeho srdci: „Mou vášní je ochrana životního prostředí a zároveň inovace zemědělských postupů,“ říká. Jeho úkol vyžaduje odhodlání, trpělivost a flexibilitu – kvůli rozmarům počasí, nemocím rostlin a především během nevyhnutelných období sucha. Aby mohl Joaquim čelit výzvám, potřebuje inovativní a analytický způsob myšlení, díky kterému dokáže rychle a efektivně řešit problémy, jakmile se objevují.

Když však vše běží hladce, Joaquim ví, jak vyjádřit vděčnost a užít si té chvíle. „Nejoblíbenější součástí mé práce je procházka sady a sledování úrody. Napojení nebo znovunapojení na přírodu mi dělá moc dobře. Činnost venku rozšiřuje mé smysly a podněcuje respekt k přírodě – díky tomu mám pocit, že jsem plný života,“ říká. Když Joaquima posloucháte, snadno pochopíte, proč část jeho dne naplňují myšlenky o semínkách, a získáte zcela nový důvod, proč si svých vitaminů a doplňků stravy vážit.

Výsev semínek

Joaquim se svým týmem během roku zaseje bezpočet semínek. A nejsou to jen tak nějaká semínka – musejí projít pečlivým výzkumem a odpovídat vysokým standardům.

Freshly picked acerola cherries packed with vitamin

Proč? Joaquim vysvětluje, že i když jsou semínka většinou drobná, mají obrovský vliv na kvalitu složek, které jsou součástí vitaminů a doplňků stravy značky NUTRILITE. Součástí výsevu semínek je i testování, které zaručí jejich vysokou kvalitu. „Testujeme jejich čistotu, biopůvod a klíčivost. Také si vybíráme semínka z rostlin, které samy o sobě mají vysoký obsah fytonutrientů, a také odrůdy, kterým se bude v místních podmínkách dobře dařit,“ vysvětluje.

Kromě toho, že poskytují vitaminům a doplňkům stravy značky NUTRILITE, jako je Vitamin C Plus, DOUBLE X a NUTRILITE Concentrated Fruit and Vegetables, složky z přírodních zdrojů, semínka setá na farmě Ubajara v Brazílii se také používají v dalších výrobcích Amway rostlinného původu, které obsahují užitečné antioxidanty, vitaminy a minerální látky. Patří mezi ně například dvojzubec chlupatý a neshodice, které se používají ve vlasových přípravcích SatiniqueTM a třešeň acelora v ARTISTRY INTENSIVE SKINCARETM Pokročilém přípravku na ošetření pleti s vitaminem C+HA.

Typický pracovní den

O typickém pracovním dni se u Joaquima sice nedá mluvit, ale společným jmenovatelem zůstává týmová práce. Každý den si Joaquim najde čas, aby si se svým týmem promluvil o bezpečnosti, kvalitě úrody nebo organizaci dodávek či nákladech. A k tomu dodává i ten nejdůležitější úkol, kterým je zachování kvality úrody. „Vodu používanou k závlaze testujeme na patogeny a naše vodovodní systémy jsou zdokumentovány a zmapovány,“ říká. Není to kvůli tomu, že by byly patogenní látky běžné, ale je to předběžné opatření, které podporuje snahu zajistit co nejvyšší kvalitu úrody. Taková úroda pak poskytne ty správné aktivní složky, antioxidanty, vitaminy, živiny a minerální látky, které obohatí Vaši stravu a obecně Vám pomůžou s výživou.

Důležitá nejsou jen semínka

I když jsou důležitá, Joaquim potvrzuje, že semínka nepředstavují jediný způsob, jak rostliny pěstovat. Třešně acelora se například primárně pěstují pomocí roubování a ne ze semínek. „Používáme ručně řezané větvě ze zdravých stromů, které nám pomáhají vypěstovat nové,“ vysvětluje. Jakmile je stromek zasazen, Joaquim říká, že aby zajistil se svým týmem co nejlepší stav rostliny a co nejvyšší sklizeň, je potřeba, aby měla rostlina silné kořeny. „Tak,“ jak říká: „dokážeme dodávat třešně s vysokým obsahem vitaminu C a mít zdravé stromy, které budou plodit 12 let."

Náročná práce Joaquima a jeho týmu stojí na začátku cesty od semínka k doplňku stravy. Je to cesta, která ve své podstatě dokáže řešit potenciální nedostatek vitaminů, dodat esenciální živiny a poskytnout řadu přínosů pro zdraví. Sledujte další články z naší série, které nás ze sadů v Brazílii přenesou na pole v Mexiku.

 Nutrilite farmer pruning Acerola saplings